Ztráta práce – jak si rychle najít novou?

Jdete do práce, všechno vypadá, že je v pořádku, ale najednou si vás zavolají k vedoucímu a dostanete výpověď. Je to jako rána palicí a i když dostanete odstupné nebo máte jako útěchu to, že ve firmě ruší celé oddělení, ne jen vaše místo, stále jste v šoku. Spousta lékařů se shoduje, že náhlá ztráta práce může pořádně zahýbat lidskou psychikou. Napadá vás spousta věcí, spousta otázek. Co teď? Co budete dělat zítra? Kam půjdete? Kde seženete práci? Kdo vám dá výplatu? Z čeho zaplatíte nájem?

Bez práce to vůbec nejde

Najednou máte před sebou plonkovou budoucnost. Musíte co nejdřív začít jednat. Možná je to na začátku velký šok, potřebujete si odpočinout a první týden je to jen o tom, že odpočíváte, možná vydrhnete půlku bytu a snažíte se obvolat své kamarády a známé, zda by se u nich něco pro vás nenašlo. Po dobu hledání práce se zaregistrujete na úřadu práce. Když však musíte živit rodinu, váš plat citelně chybí. Musíte co nejdřív najít práci. Kde hledat?

Dnešní doba internetu je skvělou možností, jak přijít k práci, která vás nejen uživí, ale ještě vás ke všemu bude bavit! Objevíte zde poptávky firem po zaměstnancích a to všeho druhu. Někdo zde poptává řemeslníky, další úředníky nebo kreativce do svých firem. Takže šanci najít si práci má zde opravdu každý. Stačí jednotlivé poptávky procházet, narazit na tu pravou, odeslat životopis a pak už čekat, jak to dopadne.

Nabídka versus poptávka

Nabídka a poptávka se na trhu práce řešila odjakživa. Někdo přidá nabídku zaměstnání a někdo, kdo aktuálně práci nemá ji poptává. Díky internetu a především Trhu poptávek se upokojí obojí. Jednoduše, bez velkých problémů, zbytečného obcházení firem. Internet usnadňuje práci všem – nejen těm, kteří zaměstnání právě hledají, ale také těm, kteří jej druhým chtějí nabídnout.