Nemůžete otěhotnět? Máme pro vás tipy na podporu otěhotnění

Pokud se již nějakou dobu snažíte otěhotnět a úspěch se nedostavuje, je to frustrující. Některé ženy tyto stavy popisují jako srdcervoucí a dost často také pláčou nad negativním těhotenským testem či s příchodem menstruace.

Moderní postupy zvyšují šanci otěhotnět

Kdy se obrátit na pomoc? Když je vám více, než 35 let a nepodařilo se vám otěhotnět po dobu jednoho roku, stejně tak i ženy po této věkové hranici, které rovněž během 365 dní neotěhotněly. Někdy lze příčinu neplodnosti snadno diagnostikovat a nastavit adekvátní způsob nápravy. Problematičtější je to ovšem se ženami po potratech nebo jiných rizikových faktorech neplodnosti včetně anomálií pochvy.

Máte pocit, že jste zkusila vše a marně?

Od zapisování bazální teploty, zkoušení léků až po nejrůznější sexuální polohy, které údajně napomáhají k otěhotnění…stále se však ne a ne objevit druhá čárka na těhotenském testu.

Plno kamarádek kolem vás již jezdí s kočárkem, nakupuje oblečky a vy se jen soužíte, že vám se otěhotnět zkrátka a jasně nedaří. V první řadě je velmi důležité, abyste se uklidnila a nechala věci přirozeněji plynout. Jakmile začnete tlačit na sebe i partnera, budete oba ve stresu a ten, jak známo, nevěstí nikdy nic dobrého!

Soustřeďte se na ovulaci, pro začátek je to nejlepší metoda

Neznamená to však, že si budete během dvou týdnů menstruačního cyklu provádět tento test každý den, ale naučte se sledovat své tělo. Ona i ženská intuice dokáže divy. U plno žen snažících se otěhotnět je problém s tím, že nemají pravidelnou menstruaci – tudíž ovulace nemusí probíhat tak, jak je „učebnicově“ dáno, ale může být třeba opožděná. Ženy si pak myslí, že neovulují vůbec a tím se dostávají do bludného kruhu.

Úskalí může být i v tom, že u ženy není v pochvě správné přátelské prostředí pro pohyb spermií. Vyzkoušejte speciální gel GYNELLA® Natal Ferti Gel, který napomáhá zvýšit šanci na početí.

Podpora otěhotnění tak leží i v rukou vás – žen, jak se k celé věci postavíte. Negativismem ničemu nepomůžete, raději se řiďte rčením, že „Naděje umírá poslední.“