Neplaťte za pomalý internet. Udělejte si test rychlosti internetu.

Málokdo dnes používá internet jen k tomu, aby si čas od času přečetl nové emaily a podíval se na zpravodajství. Nároky jednotlivých uživatelů se společně s většími možnostmi stále zvyšují. Mnoho lidí dnes přes internet sleduje filmy, seriály a živé přenosy ve vysoké kvalitě. Hráči rádi hrají i velmi náročné online hry. Rovněž stoupá množství lidí, kteří pracují z home office. Pro každého je důležité, aby měl spolehlivý internet, který bude tak rychlý, aby dokázal bez problémů zvládnout jejich uživatelské nároky.

Jak je to s rychlostí internetu

Málokdo má přehled nad tím, jaké rychlosti internetu mu jeho připojení dovoluje dosáhnout. Měli byste to mít však uvedené ve smlouvě s poskytovatelem, většina poskytovatelů garantuje určitou rychlost internetu a když se k této rychlosti zavázali, měli by jí dodržet. Mnoho uživatelů každý den trpí pomalým internetem, sekají se jim filmy nebo hry a také jim neustále padá celý internet. Je to známkou toho, že něco není v pořádku. Pokud máte podezření, že vaše rychlost internetu není taková, jakou vám poskytovatel slíbil, vyzkoušejte test rychlosti internetu.

Jde o jednoduchý test, který je zcela zdarma a zabere vám jen několik sekund.

Speedmeter vám změří a ukáže, jaká je rychlost stahovaných dat, rychlost odesílaných dat a jaká je odezva. Na základě tohoto rychlého testu budete vědět, jak na tom jste. Pokud je rychlost menší, než by měla být, měli byste kontaktovat svého poskytovatele, aby zjednal nápravu nebo vám poskytl slevu. Jestliže nebudete s poskytovatelem spokojení, můžete jednoduše přejít k jinému. V tuzemsku je několik velkých a desítky tisíc lokálních poskytovatelů, zajisté si mezi nimi najdete takového, který vás nezklame. Před výběrem si ovšem poskytovatele porovnejte.