Znásobte své peníze pomocí firemních dluhopisů

Trh s firemními dluhopisy se neustále rozšiřuje. Není se však vůbec čemu divit. Za jejich rostoucí oblibou stojí jejich vzájemné výhody pro firmy i investory. Firmy vydáváním dluhopisů získávají příležitost financovat svůj podnikatelský záměr. Investoři na korporátních dluhopisech oceňují jejich výnosy, jelikož výnosy ze státních dluhopisů jsou tak nízké, že se investoři vrhají do investic o něco málo rizikovějších. Zjistěte, zda jsou vhodné i pro vás.

Vysoké zhodnocení peněz

Investoři oceňují na firemních dluhopisech zejména vysoké úročení peněz. Úročení korporátních dluhopisů se pohybuje průměrně v rozmezí 5–10 %, což mnohonásobně převyšuje běžné státní dluhopisy, které se po 4 letech vrátily opět na scénu. Státní dluhopisy nabízejí výnos v hodnotě 2,1 %, který však je natolik nízký, že zhodnocené peníze vám vezme inflace. Míra inflace se v červenci 2019 totiž pohybovala nad 2,5 %. A za loňský rok 2018 byla průměrná roční inflace ve výši 2,1 %. Lze tak říci, že státní dluhopisy vám mnoho peněz nepřinesou.

Přijatelná míra rizika

Při jakémkoliv investování je třeba zohlednit nejen výši zhodnocení vložených peněz, ale také míru rizika. Existuje tak velké množství investičních možností, které přináší velmi vysoký výnos, ale jejich riziko je natolik velké, že je snadné o investici snadno přijít. Korporátní dluhopisy se řadí mezi typ investice se střední až nižší mírou riziky. V porovnání se známými druhy investování má vyšší míru rizika než státní dluhopisy či spořicí účty, ale daleko nižší míru rizika než akcie. Oproti nemovitostem jsou pak dluhopisy pro investory daleko dostupnější.

Jakou společnost si vybrat?

Jednou z možností, kde můžete zhodnotit své úspory, je společnost EMTC – Czech, a. s., která patří mezi jednu z mála společností, která pro vydávání dluhopisů získala prospekt od České národní banky. Dluhopisy EMTC nabízí velmi dobrý úrok a slouží pro financování velice známých a oblíbených edukativních aplikací Lipa Learning. Aplikace Lipa Learning využívají děti v mnoha zemích světa a její jazyková dostupnost čítá již 26 jazyků. Mezi investory jsou dluhopisy EMTC pro Lipa Learning velice oblíbené.

Nechte zhodnotit své úspory i vy.