Společnost Konel – to je nejen kvalita, ale i přesnost a spolehlivost

Konel Zlín je společnost, která opravuje, navrhuje a vyrábí celou řadu strojů do průmyslových provozů.

Mezi její aktivity patří:

  • Opravy, modernizace a generální opravy konvenčních obráběcích strojů

Opravy a modernizace jsou prováděny ve spolupráci se zkušenými mechaniky. Ve spolupráci s nimi dochází k výměně zastaralých a nespolehlivých řídících systémů. Dochází k výměně variátorů a převodovek za pevné převody a frekvenční měniče.

V této oblasti vyvíjí společnost aktivitu nejen co se návrhů týká, ale patří sem i konstrukce a výroba strojů speciálních a to přesně dle požadavků zákazníků. Návrhy jsou prováděny na základě dlouholetých zkušeností a praxe v oboru. Při vývoji probíhá neustálá konzultace mezi celým týmem, díky čemuž je zaručeno optimální řešení dané zakázky. Stroje, které zde vznikají, jsou nejen vysoce spolehlivé, ale také nabízejí velmi příznivou cenu.

  • Navíjecí stroje

Mají kvalitní pohony, dokonalou konstrukci a vysokou úroveň řízení, díky čehož dosahují optimálního návinu. U strojů se nabízí možnost nastavení rychlosti i směru návinu, šířku cívky i pásku, mezeru mezi závity nebo úhel náklonu ramene, na němž je umístěna napínací kladka.

Tyto stroje nabízejí celou řadu možností, které usnadňují a zkvalitňují práci. Patří mezi ně měření a regulace pořezové rychlosti linek, možnost měření velikosti řezaného materiálu, dá se hlídat i velikost hoblin, nařezaný materiál lze třídit. Frekvenční měniče softstartéry umožňují plynulé rozběhy motorů. Také lze optimalizovat otáčky katru, díky čemuž se zvýší jakosti vznikající štěpky. Mezi další pak patří instalace liniových laserů, servis stávajících strojů nebo vzdálená správa.