Vybíráte novou podlahu? Poraďte se s odborníky z oboru

Pokud vás čeká výměna podlahy, obraťte se na odborníky ze společnosti Floor Experts. Na výrobu podlahových krytin využívají dodavatele nejen z Evropy, ale také z Asie nebo Jižní Ameriky. Díky tomu je nabídka sortimentu dosti široká.

Kromě dodávky a montáže si můžete objednat i některé důležité příslušenství, jež je pro pokládku krytin důležité.

Možnosti podlahy

Pro podlahu lze využít různé druhy materiálů. Nejčastěji se jedná o podlahy dřevěné, z vinylu nebo podlahy z laminátu. Každý druh materiálu mí své výhody i nevýhody.

  • Laminátové podlahy

Tento druh podlahy je víceúčelový a velmi trvanlivý. Lze jej využít téměř do jakéhokoli interiéru. Pokládka je velmi snadná a rychlá. Tento materiál je antistatický a antialergický a nepotřebuje náročnou údržbu, je tedy vhodný i do domácnosti, v níž žije alergik. Pro úklid laminátové podlahy lze využít i robotický vysavač, který se stává běžnou součástí našich domácností.

Přijatelná je i cena. Vybírat si můžete z celé řady modernách a zajímavých dekorů a pokud uvažujete o podlahovém topení, tak laminátová podlaha je dobrou volbou.

  • Vinylové podlahy

Také podlahy z vinylu nabízejí svému majiteli celou řadu výhod. Kromě široké škály vzorů, textur a barev je to snadná údržba, velká odolnost pro místa s vyšším provozem a to jak proti poškrábání, tak i vůči oděrům, zářezům a dokonce i skvrnám. Také je odolná vůči vlhkosti, lze ji tedy použít i do koupelny, chodby či kuchyně. Povrch vinylu je protiskluzový a je to materiál, který nabízí př chůzi pohodlí a měkkost. Bonusem je i velmi přijatelná cena.

  • Dřevěné podlahy

I dřevěné podlahy mají své zastánce. Oceňují především jejich přírodní vzhled a dokonalý design. Někteří majitelé jim dávají přednost proto, že se vyrábějí z obnovitelných druhů materiálů. Dřevo vnáší do interiéru teplo přírody. Kromě toho má dobré tepelně-izolační vlastnosti a je příjemné na dotek. Také údržba není náročná.