Pracovní úrazy a odškodnění

Málokdo se v životě vyhne úrazům. Často se úrazy přihodí v zaměstnání. Když je úraz vážný, jde o velikou nepříjemnost a komplikaci do života. Alespoň malou kompenzací za vzniklé potíže je odškodnění. Pokud se stane pracovní úraz, automaticky máte nárok na odškodnění a to i tehdy, když si ho způsobíte vlastní vinou. Zaměstnavatel by vám měl vyjít vstříc a podniknout všechny potřebné kroky k tomu, abyste odškodnění dostali. Najdou se však i takoví zaměstnavatelé, kteří nedbají svých povinností. Někteří jsou schopní říct zaměstnancům, že na nic nemají nárok, zastrašují je, lžou, ignorují je, nebo jim třeba i řeknou, že nemají peníze.

To však není pravda, protože každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Pokud chování zaměstnavatele neřešíte a raději to chcete nechat být, udělali byste velkou chybu. Odškodnění mohou být tučná, může jít o stovky tisíc korun u vážných zranění a v případě zranění s trvalými následky může jít i o miliony korun. Nebojujte se zaměstnavatelem sami, na problematiku pro odškodnění pracovní úraz jsou tu odborníci z 1zdravotni.cz. Co pro vás udělají? Pomohou z vašeho zaměstnavatele dostat odškodnění v maximální výši. Jejich služby máte zdarma, jen v případě plného odškodnění si vezmou odměnu za poskytnuté služby. Nemáte tedy co ztratit. Jde o tým advokátů, který má v oboru mnoho zkušeností.

Když se pracovní úraz přihodí

Když se vám pracovní úraz stane, co nejdříve to ohlaste zaměstnavateli, zajistěte si důkazy a očité svědky. Důkazy mohou být třeba fotografické, to je vhodné v případě, kdyby šel zaměstnavatel do sporu. Dále je potřeba, abyste trvali na vypracování záznamu o úrazu, ten se dělá pro vyjednávání s pojišťovnou. Dalším krokem by mělo být kontaktování společnosti na 1zdravotni.cz, můžete to učinit přes formulář na webu nebo na čísle 733 608 091. Předáte jí následně všechny potřebné podklady a tým specialistů se pustí do práce, aby vám zajistil odškodnění, na jaké máte nárok.