3 tipy, jak vybrat kvalitní software pro řízení firmy

Mít dokonalý přehled ve všem, co vaše společnost dělá. Právě to vám nabídne dobrý software pro firmy. Jak vybrat ten správný? Poradíme vám v článku.

Mít ve všem dokonalý přehled a pořádek. To je základ úspěchu každé společnosti. Právě v těchto aspektech vám může výrazně přispět kvalitní software pro řízení firmy. Jak ho vybrat a na co si dávat pozor? O tom vám povíme víc v následujících řádcích.

Ujasněte si priority

Spousta činností se dá sloučit do jedné šikovné aplikace. Co od ní budete požadovat, si ale musíte určit vy sami. Proveďte si interní analýzu a zjistěte, které činnosti byste mohli převést do virtuálního světa. Může jít o evidenci docházky, kontrolu peněžního toku, vystavování faktur či dobropisů. Při výběru ovšem dbejte na to, aby vám software pro firmu v dlouhodobém horizontu ušetřil čas a peníze. To je totiž ze všeho nejdůležitější.

Přístupnost odkudkoliv

Software pro firmy se nejčastěji umisťuje na interní server. Odtud k němu budou mít přístup všichni, od cestujících manažerů až po účetní, které mají pevné pracovní místo. Jestliže potřebujete, aby k aplikaci mohl přistupovat každý, myslete na to už od začátku. Prodiskutujte to se svým IT oddělením, případně veškeré řešení přenechte na dodavateli. Nezapomínejte ale na přístupnost zevnitř i zvenčí.

Volte pouze specializovaný software

Je jen málo firem, které se angažují ve více odvětvích. I ty ale často spoléhají na specializovaný software, k němuž má přístup jen vybraná část firmy. Při výběru vhodné aplikace tedy dávejte přednost především takovým dodavatelům, kteří jsou schopní dodat software ušitý přesně na míru vašim potřebám. Nemusí jít přímo o software vyvinutý na zakázku. Na trhu totiž naleznete celou řadu aplikací, s nimiž si jistě vystačíte. V mnoha případech jsou zdarma a mohou se pyšnit i otevřeným kódem. V případě potřeby si tedy můžete další funkce sami naprogramovat.