Nářadí v domácnosti: Jaké nesmí chybět?

V České republice je domácí kutilství poměrně běžné. Většinou domácí kutil zvládá běžnou údržbu domácnosti, mnohdy je schopen i rekonstrukce celého bytu či domu. Některý kutil však raději pracuje se dřevem, jiný se zaměřuje spíše na zahradu nebo třeba automobily. Co by však v domácnosti běžného kutila nemělo chybět?

Důležitý základ

I když má každý kutil jiné záliby, některé z nářadí je jakýmsi univerzálním základem. A tak, kdo běžně pracuje se dřevem, bude potřebovat elektrickou pilu či frézu, ale obejde se bez svářečských potřeb. Bez šroubováků, kleští, vrtačky, kladiva, vrtáků a dalšího běžného nářadí se však neobejde žádný kutil. Pokud patříte mezi aktivní domácí kutily, vybírejte si nářadí kvalitní, které vám bude sloužit po desítky let. Kvalitní nářadí vám mnohdy vydrží po celý život. Právě takovým je nářadí Stanley Fatmax, které vyniká svou kvalitou.

Byt či dům?

Velmi se od sebe bude lišit vybavení, které budete mít v bytě či v rodinném domě, kde máte prostor i na vlastní dílnu. V rodinném domě navíc budete mít mnohem širší spektrum starostí a oprav, budete tedy potřebovat i rozmanitější nářadí. Pokud si u domu vykouzlíte svou vlastní dílu, jistě budete potřebovat základní nářadí, ať už se jedná o kladiva různých velikostí, křížové a ploché šroubováky, sadu imbusů, pilníky, pily, smirkové papíry, svěrky, ale i různé stroje. Hodit se vám určitě bude kvalitní vrtačka a bruska. Oceníte například ruční rotační stroje, úhelnou brusku, stolní brusky či soustruh.

Pořádek musí být

Nezapomínejte ani na to, aby byl ve vaší dílně dostatečný pořádek, který zajistí úložné systémy či úložné boxy, ale také vaše disciplína. Dbejte proto na opatření, která zajistí bezpečnost práce. K tomu se váže i dostatečné osvětlení ve vaší dílně. Předejdete tak mnoha nepříjemným zdravotním problémům se zrakem a preventivně se chráníte před možným úrazem.