Skartace zabrání úniku citlivých údajů

Nejen veřejný, ale i soukromý sektor musí pečlivě dbát na likvidaci nepotřebných běžných, citlivých a někdy i tajných materiálů.

Proč a jak skartovat dokumenty?

Pokud i vy pracujete s citlivými dokumenty, které je občas potřeba zlikvidovat, je potřeba to udělat tak, aby došlo k zamezení jejich zneužití či opakovanému použití. Tomu zabrání skartace dokumentů, ale i datových nosičů. Kromě toho je nakládání s citlivými údaji a jejich skartace zanesena do platných zákonů a nařízení České republiky.

Kdo skartaci zařídí

Můžete využít kancelářské skartovací stroje. Ty skartují dokumenty, které vznikly při běžné činnosti. Z nabídky lze vybírat různé velikosti a provedení. Vybavenější a větší modely umí skartovat i CD, DVD, kreditní karty a další druhy materiálů. Malé skartovací stroje mohou být v každé kanceláři. V případě potřeby lze zřídit místo s centrálním skartovacím strojem, který je schopen skartovat velké množství materiálu za krátký časový úsek. Kromě toho šetříte náklady na nákup a provoz menších skartovacích strojů.

Pokud se rozhodnete pro jeho nákup, popřemýšlejte, co od něj očekáváte, zda budete skartovat menší či větší množství papíru nebo také média. Důležitý je i počet uživatelů.

Profesionálové Ekoskart EU

Ekoskart je Skartace dokumentů Praha , která nabízí skartační služby pro vaše dokumenty a další nosiče, mezi něž patří CD, DVD, diskety či videokazety. Aby byla skartace transparentní firma nabízí osobní dohled při samotném procesu skartace. Následně je vystaven protokol o ekologické likvidaci, který je v souladu s normou a odpad je zaslán do papírny, kde dochází k jeho finálnímu zpracování. Zaměstnanci firmy dbají na bezpečnost práce při zacházení s důvěrnými a citlivými údaji.

Pokud využijete služeb odborníků, nemusíte se starat o následně vzniklý odpad.

Bližší informace i ceník služeb naleznete na webových stránkách společnosti – ekoskart.eu.