Jak vybrat ideální ojeté nákladní auto?

Často se nemusí vyplatit kupovat nová auta, a tak mnoho lidí volí raději ojeté varianty. A to latí jak v segmentu osobních vozidel, tak i těch nákladních. A jak takové auto vybrat? Soustřeďte se na hlavní věci. Se správným výběrem a věcmi, na které se při koupi zaměřit, vám samozřejmě poradíme.

Co přesně se vám bude hodit?

Nabídka je skutečně obsáhlá. Stačí se podívat na web jednoho z prodejců, kterým je Truck1-cz.com. zde je možné vybrat si z celé řady kategorií, které vám mohou přijít vhod. V první řadě je dobré si uvědomit, co budete převážet a jaký model k tomu bude ten pravý. Mezi populární patří:

  • Nákladní auta
  • Tahače a návěsy
  • Dodávková vozidla

Stáří a technický stav

I toto je jeden z velmi důležitých parametrů, na který je rozhodně nutné hledět, pokud se rozhodnete poptávat prodej nákladní techniky. Obecně lze říci, že nákladní a užitkové vozy jsou konstruovány pro dlouhodobý provoz a zánovní varianty mnohdy vyhovují požadavkům kupujících velmi dobře. Na trhu není možné pořídit jenom starší kusy, ale běžně se prodávají třeba i auta o stáří jednoho roku. Kde nechce vyhazovat peníze za nové, je toto cesta, která rozhodně nezklame.

Kilometrový nájezd

Stejně jako u osobních vozidel, tak i u těch nákladních je vhodné kontrolovat kilometrový nájezd. Parametry jsou však jiné, než je tomu u osobáků. To proto, že nákladní automobil zvládne podstatně větší nájezdy. Když si prohlížíte bazar nákladních automobilů, je dobré si kilometrový nájezd porovnat s ostatními. Pamatujte však, že desítky tisíc rozdílu obvykle nehrají žádnou roli.

Cena

Nákup ojetého nákladního vozu se v rámci pořizovací ceny rozhodně vyplatí více, než nákup auta nového. Cena, za kterou kupujete, by měla odpovídat celkovému trhu, stejně jako by měla odpovídat charakteru vozu – hlavně pokud jde o jeh stáří, technický stav a pochopitelně tak kilometrový nájezd daného automobilu.