Proč jsou daňové ráje velkým hitem?

Podnikat je možné teoreticky odkudkoliv. To znamená, že je možné mít kdekoliv i svou vlastní firmu. Do popředí se poslední roky dostávají pojmy, jako je offshore, nebo také daňové ráje. Jde o možnost mít firmu v zemi, která je k podnikatelům mnohem vstřícnější. Jaké jsou hlavní výhody této možnosti a proč je hitem?

Nemalá úspora na daních

První a jasné pozitivum je spojeno právě se zdaněním. Zatímco u nás, nebo i v jiných zemích Evropy jsou daně celkem vysoké, když je založena offshore společnost, je možné se danému problému celkem jednoduše vyhnout. Daně zde buď nejsou žádné, nebo se jedná jenom o roční paušální částky, které vyjdou na minimu.

Založení je hračkou

Mnoho lidí má obavu z toho, že založit takovou firmu je cekem složité. Ani to není tak úplně pravda. Je možné využít služeb profesionálů, kteří to udělají za vás. Jedním z příkladů je web offshore.cz, který se právě na danou oblast přímo specializuje. Nabídne rychlé a celkem levné založení firmy takzvaně na klíč. Stačí jenom udělat tři věci:

  • Vybrat si konkrétní zemi
  • Dodat potřebné údaje
  • Zaplatit za službu

Láká také určitá anonymita

Podnikání v České republice má nevýhodu i v tom, že zde anonymita vlastnictví není téměř žádná. Naproti tomu daňové ráje to mají přesně naopak. Nebudeme zkoumat, z jakého důvodu lidé anonymitu požadují, ale jenom potvrdíme to, že v daňových rájích jsou některé informace v podstatě nedohledatelné.

Výběr zemí je velký

I toto je plus. Výběr zemí, které lze označit jako takzvané daňové ráje, je skutečně velký a je z čeho vybírat. Když se podíváme na ty nejznámější, je to určitě Seychelská republika, stejně jako to může být Belize, ale také populární Marshalovy ostrovy a další místa. Ty navíc nemusí být nutně jenom mimo Evropu. Jedním ze zajímavých příkladů, na které nezapomínat, je totiž i Velká Británie, která mnoho podnikatelů láká.