Nevadí vám za prací jezdit až do Polska?

V současné době je mnoho lidí ochotných dojíždět do práce i velmi dlouhou dobu, musí však jít o práci, které za to stojí. Pokud vás vaše současné zaměstnání nenaplňuje nebo výše vaší odměny neodpovídá vašim představám, můžete to snadno změnit tím, že si najdete práci jinou. Mnohdy to znamená najít si práci nejen v jiném městě, ale dokonce i v jiném státě. Velmi lákavé je Polsko. Mnoho lidí má tuto zemi poměrně blízko a dojíždění by jim nevadilo, některým by dokonce nevadilo zde i bydlet, obzvláště těm, kteří mají tuto zemi rádi nebo zde mají třeba své příbuzné či přátele.

Jak v Polsku práci najít?

Jak byste hledali práci v Čechách? Každý chytrý a moderní člověk používá k hledání tu nejlepší možnou zbraň a sice internet. Na internetu jsou pracovní portály, kam zaměstnavatelé vkládají své pracovní inzeráty. Pracovních portálů je však mnoho a bylo by značně neefektivní prohlížet malé portály, kde je nabídek málo. Vyplatí se tedy zjistit, které jsou největší a ty pravidelně sledovat. V České republice pracovní portály možná znáte, ale jaké se používají v Polsku? Jde především o portál Hitpraca.pl. Na tomto webu každý den přibývá velké množství nových pracovních nabídek z celého Polska. Oferty pracy zde můžete hledat jednoduše a zcela zdarma. Zaměstnavatelé zde zase mohou pracovní inzeráty zdarma vkládat. Portál je velmi přehledný a zvládne s ním pracovat naprosto každý. Většina lidí hledá práci podle lokality, zde ji můžete hledat i podle oboru.

Když je vším cílem třeba praca Warszawa, stačí tuto lokalitu zvolit a následně zvolíte okruh. Následně se vám zobrazí všechny aktivní nabídky práce seřazené od nejnovějších, můžete v nich listovat a když vás nějaká zaujme, můžete si jí rozkliknout a reagovat na ní. Na vhodné inzeráty reagujte pohotově. Vhodnou strategií je kontrolovat přidané nabídky každý den a pokud nemáte čas neustále na web chodit, můžete si nechat zasílat informace o nových pracovních místech přímo na váš email.