Jak investovat do nemovitostí? Jsou jen dvě možnosti

Možná se to na první pohled nezdá, ale investovat do nemovitostí může skoro každý. A v tomto článku vám přinášíme návod, jak na to.

Jsou jen dvě jistoty – smrt a to, že příští rok budou nemovitosti zase o fous dražší. Proč toho tedy nevyužít? investujte do realit a získejte tak zajímavý profit po dobu několika desítek let.

Šance nejen pro bohaté

Investice do realit a developerských projektů jsou přitom poměrně bezpečné a mnohdy nevyžadují ani příliš vysokou investici. Záleží především na tom, jaký způsob investice si zvolíte. Můžete investovat buďto s pomocí podílového fondu, případně se do těchto vod vrhnout na vlastní pěst. Jak asi ale sami tušíte, u druhé možnosti budete muset mít k dispozici dostatek financí.

Podílový fond nabízí alternativu, díky níž mohou na realitním trhu vydělávat jak drobní, tak movití investoři. Například společnost Premiot Group nabízí podílový fond pro kvalifikované investory, který nabízí zajímavý výnos nejen v podobě fixního úroku, ale také zisku z realizovaných developerských projektů.

Investování na vlastní pěst

Investiční příležitost ovšem můžete hledat i na vlastní pěst. Mějte ale na paměti, že je tento trh plný dravců s kontakty, které bude jen těžké přebít. Jestliže tedy chcete získávat zajímavé nabídky z první ruky, je potřeba se s trhem dobře seznámit, a pokud možno mít k ruce i známosti v podobě realitních makléřů. Je totiž veřejným tajemstvím, že ty nejlepší nabídky mizí ještě před tím, než jsou vůbec veřejně vyvěšeny.

Investice do developerských projektů jsou tedy pro běžného smrtelníka něčím mnohem snáze dosažitelným. Výhodou je přitom fakt, že nebudete muset věnovat tolik úsilí věcem spojeným s investováním do vlastních nemovitostí. O to všechno se postará samotný developer. Vy mu jen dáte svoje peníze a necháte ho pracovat na projektech, které vám následně přinesou zajímavý výnos. Záleží ale jen na vás, jaký způsob investování si vyberete. Ať už sáhnete po jakémkoliv způsobu, přejeme vám hodně štěstí!