Jste aktuálně nezaměstnaní? Víme, o jaké půjčky můžete požádat

Bez práce se může ocitnout každý. Je to zkrátka něco, čemu někdy nemůžeme ani předcházet. Přece jen České republice vládne zaměstnanecká krize, mnohé podniky z důvodu nedostatku pracovní síly krachují a vyhazují zbytek pracovníků, kteří ještě donedávna drželi podnik v chodu. Pokud jste se najednou ocitli bez práce a nemůžete práci sehnat, přesto potřebujete peníze na úhradu všeho potřebného, nabízí se otázka, jestli si nechcete půjčit. O půjčky si mohou požádat i nezaměstnaní hledající si práci, respektive lidé, kteří z nějakého důvodu nemohou doložit své příjmy.

Sice je u těchto lidí větší nebezpečí, že nebudou schopni své závazy splácet, to je však často podmíněno vyššími úroky. Nezaměstnaní nebo lidé, kteří nemohou doložit své příjmy, mají obecně horší podmínky při výběru půjčky. Abyste však nepátrali dlouze na internetu, vybrali jsme několik půjček, o které mohou nezaměstnaní požádat.

Malé nebankovní půjčky

Banky většinou chtějí doložit příjmy, proto se musí nezaměstnaní obrátit na společnosti nabízející nebankovní půjčky nebo půjčky bez doložení příjmů. Takové půjčky jsou většinou menší, dosahují do několika tisíc korun, ovšem i to může být pro nezaměstnané spásou. Doporučujeme se například obrátit na společnosti Rerum, nabízející nebankovní půjčky bez doložení příjmů i bez registru.

Půjčky s ručením nemovitosti

Pokud si potřebujete půjčit, ale nemůžete doložit své příjmy, nabízí se požádat o půjčku s ručením nemovitosti. Pokud nebudete splácet, budete riskovat, že přijdete o střechu nad hlavou. Splácení si proto budete hlídat, poskytnuté půjčky si budete vážit.

Vyzkoušejte agregátory půjček

Nabízí se také možnost vyzkoušet agregátory půjček. Jedná se o webové stránky, kde si zadáte údaje o sobě a systém vám najde adekvátní úvěrovou nabídku, která vám bude jako ušitá na míru.