Jak na správný prodej auta? Podívejte se

Plánujete prodat své auto? A logicky chcete, aby to pro vás bylo co nejjednodušší? Podívejte se na několik rad, které jsou spojeny s osvědčenými postupy toho, že můžete dosáhnout situace, kdy za pár dní bude mít váš automobil zcela nového majitele.

Inzerujte na internetu

Správné je inzerovat na těch místech, kde si vašeho inzerátu všimne co možná nejvíce lidí. Využijte osvědčenou cestu, kterou je inzerování aut online. Vhodnou volbou je web Prodejauto.eu, který nabízí nejenom mnoho různých kategorií prodejů, ale je spojený také s návštěvností, která zajistí, že si vašeho inzerátu všimne řada možných kupců a osloví vás.

V popisu uveďte vše důležité

Nezapomínejte také na popis vašeho auta. Pamatujte na to, že potencionálního kupce zajímá mnoho informací, které z něho zjistí. Hlavní je uvádět několik nejpodstatnějších věcí. O které se jedná:

  • Rok výroby vozu
  • Kilometrový nájezd vozu
  • Motorizace vozu

K tomu všemu určitě nezapomeňte zmínit to, jakou má vaše auto výbavu, jaké případné opravy nebo výměny byly realizovány, či ve stručnosti popište jeho aktuální technický stav.

Udělejte si průzkum

Součástí inzerátů by měla být i cena. Počítejte s tím, že kupující bude chtít o ceně jednat a nějakou tu tisícovku srazit dolů. Je to zcela běžné a při naceňování s tím počítejte. Dále je třeba udělat si průzkum. Podívejte se na inzeráty na prodej aut, které odpovídají tomu vašemu. Zajímejte se hlavně o cenu, za kterou jsou prodávány. Objektivně porovnejte váš vůz s ostatními a takovou cenu zvolte.

Nezapomeňte na kontaktní informace

Nemělo by se jednat jenom o emailovou adresu. Vhodné je přidat také telefon. Ten vzájemnou komunikaci podstatně urychlí. Co vyřídíte za pár minut telefonicky, může být prostřednictvím mailů vyřizováno dny, a týdny. V ideálním případě si po telefonu domluvíte prohlídku auta, na které si plácnete.