CRM systém není jen adresář kontaktů. Jaké jsou jeho skutečné výhody?

Proč se některým firmám tak daří, zatímco se konkurence, byť se snaží prosadit se stejnou či podobnou službou, pohybuje na hranici krachu? Důvodem může být nižší cena, vyšší kvalita služeb, ale také něco úplně jiného. Třeba fakt, že úspěšný subjekt aktivně využívá možností CRM systému. Že jste již o specifickém softwaru slyšeli, ale nevíte, co si pod ním přestavit, a už vůbec vám nedochází jeho potenciální význam pro vaše podnikání?

Co je CRM systém?

CRM systém je aplikace nezbytná pro řízení firmy formou zákaznicky orientovaného managementu neboli CRM (customer relationship management – česky řízení vztahů se zákazníky). Základní princip této strategie spočívá v uspokojení potřeb stávajících zákazníků, protože právě ti představují pro firmu mnohem větší potenciál než noví klienti, jejichž akvizice je zbytečně drahá.

Získávání nových zákazníků CRM samozřejmě nevylučuje (naopak ho v mnoha ohledech usnadňuje), ale prioritou by měla být péče o klientelu, která již o služby či zboží projevila zájem.

Pod pojmem CRM systém, si můžete představit sofistikovanou databázi kontaktů s mnoha užitečnými funkcemi. Umožní vám:

  • sběr a analýzu informací – do systému se ukládají data o klientech, která můžete dále zužitkovat. Dozvíte se například důvody, proč a jakým způsobem se na vás zákazníci obrací, zda jsou s vašimi službami spokojeni, kde jsou vaše slabá místa apod.
  • automatizaci a standardizaci procesů – s CRM systémem se úspěšně vyhnete mnoha rutinním činnostem, které vám zbytečně kradou čas. Aplikace umí zpracovat data a standardizovat mnohé procesy, což oceníte vy i vaši kolegové.
  • plánování marketingových akcí – díky sofistikovanému systému získáte spoustu informací, díky kterým naplánujete efektivní reklamní kampaň. Vybrané aplikace zvládají i hromadné rozesílání korespondence s možností pokročilého nastavení newsletterů apod.

Resumé? Co je CRM systém již víte: skvělý nástroj, se kterým budete zákazníkům mnohem blíže. Teď už si jen vybrat ten správný software… Co třeba český eWay-CRM, který je v základu zcela zdarma a umožní vám plynule přejít ze stávajícího prostředí Outlooku? Stáhnout si ho můžete na www.eway-crm.com/cs/.