Chcete levnou pojistku bydlení? Poradíme, jak na to

Pojištění je tu proto, aby dokázalo pomoci hlavně ve chvíli, kdy vznikla škoda. Vše se nahlásí jako takzvaná pojistná událost a vše zaplatí pojišťovna. Aby to tak opravdu mohlo být, je třeba myslet na nutnost sjednání vhodné pojistky. Ta by měla být nejenom kvalitní, ale i levná. Jak na to?

Využijte jenom to, co skutečně použijete

Mnoho pojišťoven nabídne ke svým základním produktům také různé doplňkové služby, stejně jako různá připojištění. Sice se na jednu stranu mohou hodit, ale na stranu druhou je vhodné mít na paměti, že mohou cenu výrazně zvyšovat. My doporučíme zvolit takové majetkové pojištění, které se bude vztahovat hlavně na možná rizika a na to, co může reálně nastat. Připojištění a doplňky nemusí být nutné. Často se jedná třeba o:

  • Zajištění noclehu v hotelu
  • Služby zámečníka
  • IT konzultace

Vyberte si správnou pojistku

Pojištění domácnosti i nemovitosti jsou komerčními produkty, a tak je na každé pojišťovně, jak je nejenom nastaví, ale je na každé pojišťovně také to, jak je bude konkrétně účtovat. Když se podíváme na možnosti, je dobré říci, že se ceny mohou celkem výrazně lišit. Proto je dobré jít cestou, která kombinuje kvalitu, ale také nízkou cenu. Zde můžeme doporučit variantu, kterou je pojištění s názvem Bezpečný domov PLUS. Nabízí ho pojišťovna Ergo, která je známá hlavně pro kvalitu, ale i pro férový přístup ke všem svým klientům.

Zvolte správnou výši pojistného krytí

Jedná se o částku, která bude pojišťovnou vyplacena v případě takzvané totální škody. Máme na mysli částku nejvyšší, kterou vám pojišťovna může dát. Doporučujeme nenastavovat cenu nižší, než je skutečná hodnota majetku, který chcete pojistit. Stejně tak nedoporučujeme dávat ani sumu, která by byla enormně vyšší. A to hlavně z toho důvodu, že je nutné vědět, že čím vyšší limity, tím je vyšší i cena samotná pojistky.