Plot i sloupky z betonu zajistí trvanlivost a estetiku

Vybrat si správné oplocení není jednoduchou záležitostí. Kdo hledá universální řešení, pro toho je ideální betonový plot. Moderní betonové ploty mají elegantní vzhled díky vzorování, tvarování a výběru barevných odstínů. Tento typ oplocení umožňuje vytvořit kolem domu soukromí a pocit bezpečí a na rozdíl od tradičních dřevěných, pletivových či kovových plotů nevyžadují žádnou údržbu a přesto mají velice dlouhou životnost.

Betonové ploty jsou vhodné k oplocení rodinných domů, průmyslových areálů, komerčních i jiných prostor.

Výhody betonových plotů

Kromě výhod spočívajících ve vytvoření klidného a bezpečného soukromí kolem domu, zamezení zvědavým pohledům sousedů či kolemjdoucích, jsou to také technické parametry a samotné stavění.

Před vybudováním betonového plotu se nemusí hloubit základy ani budovat podezdívka. Spolehlivě je třeba upevnit pouze betonové sloupky. Pro ně je třeba vyhloubit díry do země do hloubky cca 60 cm, a to v pravidelných rozestupech podle délky desek. Sloupky mají drážky, do kterých se desky zasunou. V případě poškození některé desky se snadno vysune a nahradí novou. Jinou péči betonový plot již nevyžaduje, což je patrně jeho největší přednost.

Technické údaje

Panely či desky mají rozměry 200×50 cm, což znamená potřebu čtyř desek na jedno pole, pokud chcete mít plot o celkové výšce 2 metry. Desky jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu. Jsou pevné, tvrdé, ale zároveň pružné, což zajišťuje svařovaná výztuž z betonářské oceli.

Betonové sloupky

Ty jsou spolu s betonovými deskami dvěma jedinými komponenty betonového plotu. Proto je i princip stavby betonového plotu velice jednoduchý. Stačí změřit potřebnou délku budoucího oplocení a koupit sloupky a desky. Samotnou stavbu zvládnou dvě osoby. Betonové sloupky, které jsou průběžné nebo koncové, se zafixují do otvoru v zemi betonem nebo štěrkem a zeminou. Do drážek se pak zasouvají betonové desky. Balení betonových sloupků na paletě o celkové hmotnosti 1,5 tuny stojí 242 Kč a obsahuje 30 kusů sloupků.