Ostrov Pag – dovolená plná zábavy

Ostrov Pag tvoří součást Kvarnerských ostrovů a rozkládá se v severní části chorvatské oblasti Dalmácie. Jedná se o místo, které nabízí velké množství zábavy. Na své si zde přijdou milovníci hudby, tance a večírků. Na ostrov však míří i ti, kdo hledají koupání, opalování, šnorchlování nebo třeba toulky nádhernou přírodou. Mezi nejznámější ostrovní města patří stejnojmenný Pag a Novalja.

Návštěva Novalje

Novalja se nachází v severozápadní části ostrova a sice není největším ostrovním městem, ale patří mezi velmi známá a rušná střediska. Tento fakt ovlivňuje i blízkost velmi známé pláže Zrće. Ta nabízí zábavu a celou řadu ubytovacích komplexů. Také se pyšní oceněním modré vlajky. Milovníci sportu si mohou vyzkoušet vodní lyžování, wakeboarding, bungee jumping nebo jízdu na vodním skútru. Díky tomu se dovolená chorvatsko stane nezapomenutelným zážitkem. Přemýšlíte-li o zdejší možnosti ubytování, prohlédněte si nabídku webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Ve městě naleznete také krásné přístavní molo. Za návštěvu rozhodně stojí staré město pyšnící se kostelíky, náměstíčky a množstvím půvabných zákoutí. Původní záměr pro výstavbu města byl přístav.

Poznávací lodní výlety do okolí ostrova

Vzhledem k tomu, že počasí v chorvatsku přímo vybízí k výletům, můžete si vybrat některý z těch lodních. K velmi častým cílům patří ostrov Rab, který je členitý a zvlněný. Určitě zavítejte do stejnojmenného města, jehož středisko je plné kostelů připomínajících Itálii. Lodě míří i na obrovskou pláž Pudarica, která má minimální vlny a její povrch je tvořený drobnými kamínky. Do těchto míst míří především rodiny s malými dětmi.

Mezi další lodní cíle patří ostrovy Lošinj a Cres. Ten je největším chorvatským ostrovem. Z přístavu můžete zamířit i do Zadaru, který dýchá historií.