Mnoha firmám s vytěžováním dat z faktur pomáhá umělá inteligence

Chtěli byste nahradit ruční přepisování faktur za efektivnější metodu? V tom případě neváhejte vsadit všechny své karty na inteligentní vytěžování faktury, jež kromě optického rozpoznávání znaků (OCR – Optical Character Recognition) zahrnuje umělou inteligenci. Výsledkem je tak velmi kvalitní digitalizace faktur. O popularitě využívání této metody vytěžování dat svědčí i její neustálé rozšiřování u firem.

Efektivní vytěžování dat

Inteligentní vytěžování dat z faktur je u firem velice oblíbený nástroj, jelikož nabízí velmi efektivní způsob vytěžování. Umělá inteligence společně s optickým rozpoznáváním textu dokáže rozpoznat jednotlivé údaje a správně je přiřadit. Evidence faktur poskytuje také rychlejší a přesnější způsob zpracování faktur, než je tomu v případě ručního přepisování a šetří tím čas zaměstnanců. Nakonec umělá inteligence se během vytěžování učí, takže poskytuje stále lepší výsledky.

Snadná digitalizace faktur

Předností inteligentního vytěžování dat z faktur je také snadná implementace do firemního prostředí. Například známý účetní software Redque nevyžaduje žádnou složitou instalaci, ale fakturu stačí oskenovat nebo poslat na stanovený e-mail. Faktury je možné nahrávat i do webové aplikace. Není potřeba ani vytvářet žádné šablony, jelikož vytěžování dat pomocí umělé inteligence je velice intuitivní a uživatelsky přívětivé. Práci se softwarem Redque tak zvládne každý.

Kdy využít vytěžování faktur?

Vytěžování dat z faktur pomocí OCR softwaru s umělou inteligencí může firma využít z mnoha důvodů. Důvodem může být potřeba zajistit přesnější zpracování faktur a snížit chybovost způsobenou lidským faktorem, zrychlit zpracování faktur, automatizace celého procesu, ulehčení práce zaměstnancům či zajistit konzistenci dat a jejich vyšší bezpečnost.

Více informací o inteligentním vytěžování dat z faktur najdete na webových stránkách firmy Redque, včetně demoverze na vyzkoušení.