PPC reklama – co je nutné o ní vědět?

Na internetu se dnes vyplatí zajistit reklamu, protože spousta lidí se dnes pohybuje v online prostoru a nemít reklamu v tomto prostoru dnes takřka není možné. Mnoho z obchodníků a prodejců či podnikatelů potřebuje pro svou práci zákazníky. Bez nich to nejde. Jenže podobně, jako vy potřebujete zákazníky, tak i ostatní v byznysu potřebují nové a nové zákazníky. Jak se mezi nimi vyprofilovat? Jak k sobě nalákat nové zákazníky? Bez investic to nejde. Ovšem investice do reklamy se vám vyplatí, když je správná a dobře cílená. Jak na to? Co všechno je dobré vědět o této reklamě? Co si můžete za své peníze zajistit?

Zkratka PPC

Určitě se setkáte s pojmem PPC kampaně. PPC neboli pay-per-click je reklama, která už jasně říká, že platíte za proklik. Můžete ji nalézat ve výsledcích vyhledávače nebo také na sociálních sítích. Může mít různé podoby – jako text nebo třeba také v bannerové formě.

Kolik zaplatíte?

Cenu si určuje sám inzerent a pozor, ne každá cena vám zajistí, že bude reklama konkurence schopná. Musí odpovídat zisku z prodeje zboží, které musí propagovat. Jde o princip soutěžení s ostatními nabídkami, v podstatě jde o něco jako dražba.

Kde takovou reklamu zajistit?

PPC reklama bude efektivní, pokud se o ní bude starat skutečný odborník nebo rovnou tým odborníků. Můžete totiž investovat nemalé částky, ale nevíte-li, jak na to, pak to budou zbytečně vyhozené peníze. Raději se proto zamyslete nad tím, kdo by vám mohl poradit. PPC Profits jsou specialisté na online marketing a ve svém portfoliu mají PPC konzultanty, PR manažery, specialisty na mailing, SEO konzultanty a další a další odborníky. Spolu s vámi vám poradí, jak nastavit účinnou reklamu. Kromě jiného vám můžou pomoci komplexně, v mnoha dalších ohledech.