Podnikáte? Pak se staňte snadno zapamatovatelným díky kvalitnímu logu

Logo tvoří součást firemní identity, proto by tvorba loga neměla být v žádném případě podceňovaná. Kvalitní logo vám vytvoří profesionálové fungující na webu webu wolfway.cz.

Na co se zaměřit při návrhu loga?

Aby bylo logo snadno zapamatovatelné a zákazníci si je vždy spojili s vašimi produkty, nebo službami, musí upoutat na první pohled svým vzhledem. Ten se odvíjí od dokonale zpracované grafické i textové stránky. Na co se tedy zaměřit a co všechno vzít v potaz?

Grafika

Co má logo vyjadřovat? Chcete jím předat nějakou myšlenku – vlastnost vyjádřenou symbolem zvířete, stabilitu nebo dynamiku vyjádřenou tvarem? Pokud by vaše značka představovala osobu, jaké by měla vlastnosti, charakter nebo povahu? To vše může vyjadřovat grafická část loga.

Text

Bude součástí loga název nebo slogan? Pokud ano, měl by být co nejkratší. Jen tak bude čitelný i na malých reklamních předmětech mezi které patří tužky, přívěsky nebo třeba flash disky.

Vaše jedinečnost a originalita

Popřemýšlejte nad tím, jak funguje vaše společnost, v čem jste jedineční, čím se lišíte od konkurence? I toto všechno se může promítnout do vzhledu loga. Čím pečlivěji se nad těmito faktory zamyslíte, tím více bude logo autentické.

Cílová skupina

I tento faktor hraje velmi důležitou roli. Na koho cílí vaše produkty nebo služby? Kolik let je jejich uživatelům, čím se zabývají. Důležité je i jejich pohlaví. Mají rodinu, co je baví, kde pracují? To vše ovlivní vzhled loga.

A co dál?

Jakmile si grafik udělá přesnou představu vaší vize, připraví návrh, který společně doladíte. Po finálních úpravách získáte, kromě zdrojových dat i logomanuál a všechny verze loga. Vše potřebné budete mít v jednom souboru, který je připravený pro použití do tiskárny nebo pro další grafiky.