Markýzy, žaluzie, rolety

Pojem stínící technika zahrnuje markýzy, venkovní i vnitřní žaluze nebo rolety. Jejich hlavní účel je praktický, ovšem zároveň mohou významně pozvednout celkový vzhled rodinného domu, ale i rekreačního objektu. Praktickým efektem je zastínění terasy nebo interiéru a ochrana osob, ale i čalouněného nábytku, pře účinky prudkého slunečního záření.

Jaké další výhody přináší stínící technika?

Například žaluzie a rolety dokáží vytvořit v místnosti dokonalou tmu. Nebude vás rušit pouliční osvětlení ani světlomaty projíždějících aut tuto techniku ocení také lidé pracující na směny. Ve dne si mohou vytvořit dokonalou iluzi noci a v klidu se vyspat. Venkovní žaluze Praha mají ovšem i další přínosy. Jsou skvělou protihlukovou a také tepelnou izolací. Při stažených venkovních žaluziích v zimním období, může výrazně ušetřit na nákladech na vytápění. Nelze pominout ani bezpečnostní hledisko. Pokud se vypravíte na dovolenou nebo nebudete doma z jiného důvodu, mohou zatažené venkovní žaluzie spolu s dalšími bezpečnostními prvky učinit z vašeho domu nedobytný hrad.

Typy venkovních žaluzií

Jednotlivé typy venkovních žaluzií se rozlišují podle způsobu instalace boxu na žaluzie, takže jsou na výběr žaluzie

  • bez krytí horního nosiče, který je umístěn v okenním výklenku a je viditelný
  • s krytím z hliníkového plechu, který zakrývá horní nosič
  • v provedení COMFORT jsou žaluzie ukotveny pouze přes vodící lišty do ostění
  • umístění v podomítkové schránce není na fasádě domu vidět

Markýzy

Stejně jako žaluzie, tak také markýzy Mladá Boleslav jsou výrobky značky CLIMAX. Markýzy lze pořídit jak k městskému domu, tak k objektu na venkově, nebo i k rekreační chalupě. Ve všech případech plní úlohu zastínění terasy, balkonu či jíného prostoru u domu. Zároveň mohou svým elegantním designem vkusně doplnit celkový vzhled stavby. Jak venkovní žaluzie, tak i markýzy jsou vyráběny v různých barevných odstínech, takže je můžete dokonale sladit s fasádou domu či jinými prvky.