Kam investovat své peníze

Zvažujete, jak zhodnotit své ušetřené peníze, které vám leží nevyužité na účtu? Ve světě investic existuje hned několik možností, kam investovat své peníze, avšak ne každá investice se může vyplatit. Není žádným velkým tajemstvím, že můžete o svoji investici i přijít. Často se tak setkáváme s investicí se zajímavým zhodnocením, ale s vysokou mírou rizika anebo naopak s nízkou mírou rizika, ale na mnoho peněz si člověk nepřijde. Zjistěte, kam se vyplatí investovat v roce 2019, tak abyste si přišli na zajímavé zhodnocení svých investic.

Kterým investicím se vyhnout?

V nedávné době zaznamenal bouřlivé období akciový trh, kdy řada investoru o své peníze přišla, proto akcie nejsou úplně ideálním typem investice, avšak i v tomto sektoru lze vybrat, i když výsledek může být nejistý. Ani akcie ČEZu nemusí být sázka na jistotu. Rozhodně zajímavým typem investice pro tento rok jsou nemovitosti, ale pro mnoho lidí velice nedostupný. Nakonec je vhodné se vyhnout i kryptoměnám, které jsou často spojeny s vysokým rizikem rychlé ztráty investovaných peněz.

Dluhopisy si získávají oblibu

Aktuálně se nejvíce investoři soustředí na korporátní dluhopisy. Proč? Dluhopisy či obligace si získali oblibu zejména díky své jednoduchosti, přijatelné míře rizika a efektivnímu zhodnocení vložených investic. Největší oblibě se těší především státní a korporátní dluhopisy. Státní dluhopisy se vrátily po čtyřech letech zpět na trh investic.

Pro mnohé investory je však jejich nevýhodou nízké zhodnocení, ale s velmi nízkým rizikem. U korporátních dluhopisů je to naopak, ale dobrou zprávou je, že se dá riziko minimalizovat.

Jak na minimalizaci rizika u korporátních dluhopisů?

Nemusíte být žádný zkušený matador ve světě investic, abyste mohl investovat do korporátních dluhopisů. Rizika si můžete snadno ověřit, a jak na to? Především se vyplatí vybírat prověřené firmy, které nevznikly před rokem, ale mají za sebou již nějakou historii. Dále je vhodné se zaměřit na reference, avšak je třeba si je dostatečně ověřit, jelikož konkurenční boj existuje všude a nevyhnul se tak ani firmám, které nabízejí korporátní dluhopisy. A nakonec se vyplatí vybírat firmy, které mají schválený prospekt od ČNB. Chcete-li vsadit na jistotu, pak se neváhejte obrátit na společnost EMTC, která nabízí dluhopisy EMTC pro Lipa Learning.

Tento článek je ve smyslu zákona propagačním sdělením. Základní prospekt dluhopisů schválený Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 5. 3. 2019, č.j. 2019/025137/CNB/570, které nabylo právní moci dne 7. 3. 2019, ve znění jeho dodatku č. 1 schváleného Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 30. 4. 2019, č.j. 2019/047927/CNB/570, ke sp. zn. S-Sp-2019/00026/CNB/572, které nabylo právní moci dne 3. 5. 2019, a ve znění jeho dodatku č. 2 schváleného Českou národní bankou rozhodnutím ze dne 4. 6. 2019, č.j. 2019/064535/CNB/570, ke sp. zn. S-Sp-2019/00037/CNB/572, které nabylo právní moci dne 5. 6. 2019, byl uveřejněn na webových stránkách www.emtc.cz v sekci Pro investory, podsekci Prospekt ČNB, a v papírové podobě je možné jej získat v sídle společnosti EMTC – Czech a.s. na adrese Palmovka Open Park IV, Voctářova 2497/18, 180 00 Praha 8 v přízemí.