Jak financovat franšízové podnikání?

Než vstoupíte do světa podnikání, měli byste si být vědomi, kolik peněz máte v kapse. Peníze jsou důležité nejen při podnikatelském startu, ale jsou také potřebné během jeho průběhu. Z čeho chcete financovat rozvoj firmy nebo její rozkvět? Jestliže se chcete vrhnout do světa podnikání, možná se ptáte, kolik peněz budete potřebovat. Samozřejmě u každého byznysu je to jiné, u franšízového podnikání musíte mít minimálně tolik, kolik vám bude stačit na odkoupení licence a know-how.

V současné době je franšízové podnikání velice atraktivní záležitost. Mnozí lidé označují franchising za největší podnikatelskou příležitost, kterou jen stačí chytit za pačesy. Jak jsme zmínili, při franšízovém podnikání potřebujete mít naspořeno minimálně tolik, kolik stojí licence, bez níž nelze založit pobočku značky, která už na trhu funguje a se kterou chcete podnikat.

Každá franšíza na trhu stojí jinou sumu. Yves Rocher stojí tak, Extéria Market zase onak. Pokud nemáte naspořeny své vlastní finance, nabízí se otázka, jak franšízové podnikání financovat. Naštěstí to jde několika způsoby.

Půjčte si

Půjčky nás mohou spasit v mnoha situacích. Mohou nás spasit ve chvíli, kdy potřebujeme opravit automobil, taky nám mohou pomoct ve chvíli, kdy potřebujeme koupit nový spotřebič do domácnosti. Taky jsou tu pro nás tehdy, kdy se chceme do světa byznysu dostat s franšízou, ale nemáme na ni peníze.

Dnes existují takzvané podnikatelské půjčky nebo půjčky pro podnikatele, také najdete investiční půjčky. Ty všechny jsou určeny právě pro vás, budou vám financovat franšízové podnikání.

Získejte investora

Taky to můžete zkusit s investorem. Investora najdete jedině tak, že vypracujete kvalitní podnikatelský záměr, v němž budou dobře popsány vaše úmysly s firmou, vaše cíle a vize. Bez toho to nejde. Investor nebude investovat do podniku bez cíle, který nemá očividně potenciál a kde nevidí rychlé navrácení investice.